Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, gdy wyjdziesz spod ciepłego prysznica to osuszyć swoje ciało za pomocą nieprzyjemnie pachnącego ręcznika. Smród może być przytłaczający, a co najgorsze może on tłumić piękny zapach naszego ciała po kąpieli. 

Jak prać ręczniki żeby nie śmierdziały

Na szczęście ten problem jest łatwy do rozwiązania! Dzięki kilku strategicznym cyklom czyszczenia stęchły zapach może być już przeszłością.

Zasada zawsze pachnącego ręcznika 

Nie pozwól, aby twoje ręczniki pozostawały mokre! W przypadku każdej z tych metod ważne jest, aby ręczniki były natychmiast wysuszone. Ustaw budzik, aby upewnić się, że ręczniki zaraz po wypraniu zostaną wyjęte z pralki i wysuszone. Pamiętaj także, aby zaraz po wytarciu ręcznikiem ciała odwiesić go w słonecznym miejscu, aż do całkowitego wyschnięcia.

Pranie ręczników z dodatkiem octu

Pamiętaj, że śmierdzące ręczniki nie współgrają z innymi rzeczami, więc pierz je zawsze osobno. Dodaj do dozownika szklankę białego octu – bez detergentu lub płynu do płukania tkanin i ustaw pralkę na najwyższą temperaturę. Ocet zabije wszystkie znajdujące się w ręcznikach bakterie. Następnie pozostaw ręczniki w pralce i wypierz je na normalnym programie ze swoim ulubionym detergentem. Wskazówka: nie dodawaj do cyklu prania innych przedmiotów – ręczniki powinny być prane oddzielnie!

Mieszanka octu i sody oczyszczonej

Te dwie kuchenne potęgi działają wspaniale jeśli chcesz się pozbyć nie przyjemnego zapachu ręczników! W przypadku tej strategii uruchomisz dwa cykle prania. W pierwszym cyklu tylko do ręczników dodaj 1/4 szklanki sody oczyszczonej, a następnie uruchom najgorętszy możliwy cykl. Następnie podczas drugiego cyklu dodaj szklankę białego octu.

Zobacz także: Jak umyć moskitiery? Co wykorzystać do czyszczenia moskitiery?

Jak odświeżyć ręczniki wykorzystując mikrofalówkę?

Jeśli Twój śmierdzący winowajca to ręcznik, którego używasz w kuchni, zwilż go i umieść go w kuchence mikrofalowej na 30 sekund. Wysoka temperatura z mikrofalówki zabije wszystkie bakterie. Ważne: przed wyjęciem ręcznika odczekaj około 10 minut, aby uniknąć poparzenia.  

Detergent o podwójnym działaniu

Czasami potrzebna jest podwójna dawka detergentu w ciągu dwóch cykli, dzięki temu wszystkie Twoje ręczniki będą wolne od bakterii. Umieść w pralce tylko ręczniki, ustaw program o wysokiej temperaturze używając normalnej ilości detergentu w każdym cyklu. Wskazówka: Unikaj używania zmiękczacza do tkanin, ponieważ może to spowodować zmniejszenie chłonności ręczników.

Co zrobić jeśli żadna z tych metod nie działa?

Problem może dotyczyć samej pralki, może być ona brudna lub zagrzybiona. Jeśli rzeczywiście tak jest uruchom pusty cykl w najwyższej temperaturze i dodaj dwie szklanki białego octu. Spowoduje to zabicie bakterii w pralce.