Jak usunąć plamy z trawy? Poznaj 4 skuteczne sposoby!

129

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz dalej nosić ubrań, które mają plamy z trawy lub wyrzucać ich. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych technik, które pokażą Ci jak usunąć plamy z trawy ze wszystkich ulubionych ubrań.

plamy z trawy

Dlaczego tak ciężko pozbyć się plam z trawy?

Plamy z trawy mogą być trudne do pozbycia się, ponieważ są one znane jako „kombinacja plam”. Są mieszaniną białka i innych substancji organicznych, a także soków z trawy, które są wykonane z chlorofilu, ksantofili i karotenoidów.

Pigmenty ksantofili i karotenoidów są podobne do naturalnych włókien występujących w bawełnie, dzięki czemu plama może wnikać i wiązać się z tkaniną co utrudnia ich usunięcie.

Jak usunąć plamy z trawy stosując detergent?

Jednym z najprostszych sposobów usuwania plam z trawy jest stosowanie płynnego detergentu zawierającego enzymy i wybielacz. Okazało się, że różne środki czyszczące, które można znaleźć w detergentach do prania skutecznie usuwają plamy z trawy.

Aby usunąć plamę z trawy na ubraniu nalej detergent do prania bezpośrednio na plamę z trawy. Używając rąk delikatnie wmasuj go w plamę. Pozostaw detergent na co najmniej 10 minut. Włóż ubranie do pralki i wypierz. Pamiętaj: Wybierz cykl prania o niskiej temperaturze wody.

Jak usunąć plamy z trawy z białych spodni przy użyciu octu?

Nic nie jest bardziej frustrujące niż posiadanie plamy z trawy na białych spodniach. Pigmenty w trawie mogą szybko wiązać się z włóknami tkaniny co bardzo utrudnia usuwanie plam z trawy. Oto pewny sposób, w jaki można użyć białego octu, aby usunąć plamę trawy z białych spodni i sprawić, że będą wyglądać jak nowe.

Składniki odplamiacza:

  • ½ szklanki białego octu
  • Dwie szklanki zimnej wody
  • Proszek do prania

Nalej biały ocet na plamę i użyj gąbki lub starej szczoteczki do zębów do wyszorowania plamy. Pomaga to usunąć plamę z włókien dzięki czemu są one łatwiejsze do usunięcia po wypraniu. Wlej zimną wodę do miski i zamocz w niej spodnie przez 15 minut.

Umieść spodnie w pralce i wypierz je w zimnej wodzie. Ważne jest, aby nie używać gorącej wody w tym procesie, ponieważ spowoduje to wgryzienie się plamy w materiał. Wyjmij spodnie pralki i pozwól im wyschnąć.

Jak usunąć plamy z trawy na jeansach za pomocą sody oczyszczonej?

Chlorofil, który znajduje się w trawie może pozostawić trwałe plamy na Twojej ulubionej parze dżinsów jeśli nie zostanie natychmiast poddany zabiegowi. Ta prosta metoda pozwoli uporać się z tymi upartymi plamami z trawy i sprawi, że twoje dżinsy zostaną wyczyszczone w mniej niż pięć minut.

Soda oczyszczona to bezpieczny i skuteczny sposób usuwania plam z dżinsów. Soda oczyszczona składa się z wodorowęglanu sodu, który reaguje z plamami organicznymi, takimi jak trawa co powoduje, że szybko znikają. Aby wyeliminować plamy z trawy na dżinsach potrzebujesz sody oczyszczonej, octu, płyn do mycia naczyń i wody.

Składniki preparatu:

  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • Jedna szklanka wody plus 1 ½ łyżki wody
  • ½ szklanki octu
  • Płyn do mycia naczyń

Połącz sodę oczyszczoną z 1 ½ łyżki wody, aby uzyskać gęstą pastę. Nałóż grubą warstwę pasty na zabrudzony obszar. W średniej misce połącz ocet i jedną szklankę wody.

Dodaj trochę płynu do mycia naczyń. Zanurz szczoteczkę do zębów w miksturze i usuń plamę z trawy. Spłucz dżinsy ciepłą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Jak usunąć plamy z trawy za pomocą alkoholu?

Spędzanie czasu na spacerach często wiąże się z chodzeniem po trawniku może to spowodować ubrudzenie butów plamami trawy. Dzięki poniższym technikom możesz całkowicie usunąć plamy z trawy ze swoich butów. Aby uzyskać najlepsze wyniki spróbuj szybko rozwiązać problem.

Wcieranie alkoholu działa bardzo dobrze w celu wyczyszczenia butów lub usuwania plam z szminki z ubrań i jest uniwersalnym składnikiem, który można wykorzystać do usuwania plam z trawy. Jest niedrogi i można go kupić następnym razem, gdy jesteś w sklepie spożywczym.

Należy wziąć wacik i namoczyć go w alkoholu. Umieść bawełnianą kuleczkę na plamie z trawy i wykonując okrężne ruchy powoli delikatnie masuj plamę. Alkohol powoli rozpuści plamę, aż zostanie usunięta.

Strach przed plamami z traw nie powinien powstrzymywać cię od cieszenia się ciepłymi letnimi miesiącami i wylegiwaniem się na trawie. Podczas, gdy plamy z trawy na ubraniu Twojej rodziny mogą wydawać się prawie niemożliwe do usunięcia, te wskazówki i techniki mogą pomóc ci pokonać uparte plamy z trawy pozostawiając wygląd wszystkich Twoich ubrań jak nowych.