Jedną z największych tajemnic w domu jest to jak wyczyścić białe trampki. Przydatne i praktyczne, ponieważ białe buty często tylko wyglądają pięknie i nieskazitelnie po wyjęciu z pudełka.

Jak wyczyścić trampki

Jak wyczyścić białe trampki?

Po pierwsze: Zapobieganie jest kluczowe. Zanim po raz pierwszy założysz nowe buty, eksperci zalecają natychmiastowe ich natryskiwanie za pomocą sprayu lub środka, który nie pozwala na przemoczenie. Powtarzaj proces natryskiwania co kilka tygodni, aby chronić swoje buty, niezależnie od tego, gdzie masz zamiar je nosić, pogody, zalania lub zabrudzenia, z którymi masz kontakt w ciągu dnia.

Może wydawać się to nudne, ale regularne czyszczenie miejscowe kolejna wskazówka, która pomoże Ci utrzymać białe buty w czystości. Czynności: Zetrzyj wszelkie plamy lub zarysowania, gdy tylko zobaczysz je za pomocą delikatnego środka czyszczącego. W przeciwnym razie mogą wgryźć się w tkaninę, a ich usunięcie będzie o wiele trudniejsze.

Czego używać do czyszczenia białych butów?

Jedna z niezbędnych rzeczy do czyszczenia białych butów? Stara szczoteczka do zębów, która pomoże Ci dotrzeć do trudno dostępnych smug. Używając tylko ciepłej wody i mydła, a prawdopodobnie będziesz mieć wpływ na stan swoich butów. Ale jeśli to nie zadziała, wiedz, że różnorodność artykułów gospodarstwa domowego – soda oczyszczona, wybielacz, puder dla dzieci, a nawet pasta do zębów – mogą pomóc ci odzyskać biały kolor.

Ważna rada: Nigdy, przenigdy nie wkładaj swoich białych butów lub trampek do pralki razem z resztą prania. Może to spowodować jeszcze gorsze plamy i przebarwienia białych butów, ale co ważniejsze może spowodować trwałe uszkodzenie. Możesz zauważyć łzy, luźne nitki lub uszkodzenie skóry lub tkanin obuwia. Krótko mówiąc twoje buty po pierwszym praniu mogą już nigdy nie wyglądać tak samo.

Czy można czyścić białe buty za pomocą wybielacza?

Zastanawiasz się, czy możesz użyć wybielacza na białych tenisówkach? Krótka odpowiedź: Tak, możesz – ale to nie jest najłagodniejszy wybór. W rzeczywistości zastrzeżenie dotyczące używania wybielacza do czyszczenia białych butów polega na tym, że trzeba go ostrożnie rozcieńczyć. Jeśli chodzi o ilość wybielacza używanego do czyszczenia białych butów różni się, ale większość przewodników po butach sugeruje mieszanie jednej części wybielacza z pięcioma częściami wody. Wszelkie inne wybielacze zwiększą ryzyko przekształcenia twoich białych tkanin w dziwny żółty odcień.

Ważne: Wybielacz w gospodarstwach domowych (wodorotlenek sodu) nie jest technicznie uważany za żrący lub toksyczny, nawet po spożyciu, ale ekspozycja wybielacza może powodować podrażnienie oczu, ust, płuc i skóry. Powinieneś również stosować się do standardowych wskazówek dotyczących wybielaczy.

Aby wyczyścić białe buty za pomocą wybielacza: Będziesz potrzebować wybielacza, pojemnika, wody, szczoteczki do zębów, wentylatora lub pobliskiego otwartego okna. Wymieszaj niewielką ilość wybielacza z co najmniej pięciokrotnie większą ilością wody w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Zanurz szczoteczkę do zębów w rozcieńczonym roztworze wybielacza i delikatnie wyszoruj buty. Opłucz ciepłą wodą po zakończeniu, a następnie pozwól butom wyschnąć przez co najmniej kilka godzin.

Jak czyścić białe buty używając sody oczyszczonej?

Oczywiście, odświeża twoją lodówkę, ale soda oczyszczona jest tylko kolejnym narzędziem w twoim arsenale tego, co wyczyścić białe buty – i jest to jedna z naszych ulubionych sztuczek czyszczących, ponieważ to naprawdę działa. Aby grać bezpiecznie, będziesz potrzebować białego octu, który oprócz odświeżenia zapachu twojego domu jest również bardzo przydatnym środkiem czyszczącym.

Zobacz także: Jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik domowe sposoby

Aby wyczyścić białe buty za pomocą sody oczyszczonej: Połącz jedną łyżkę gorącej wody, jedną łyżkę białego octu i jedną łyżkę sody oczyszczonej. Mieszaj, aż osiągnie konsystencję zbliżoną do pasty, a następnie nałóż miksturę na powierzchni płótna (używając starej szczoteczki do zębów). Pracuj okrężnymi ruchami, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Gdy buty zostaną całe pokryte, pozostaw je na zewnątrz w jasnym, ciepłym miejscu przez 3-4 godziny. Gdy mieszanina wyschnie otrzep buty, aby ją usunąć; ponowne szczotkowanie szczoteczką do zębów powinno usunąć wszystko. Buty powinny być kilka odcieni bielszych.

Jak czyścić białe buty pastą do zębów

Jasne, że wybiela zęby – ale czy może wybielić buty? Może uwierz lub nie. Najwyraźniej będziesz musiał trzymać się z dala od kolorowych past do zębów (bez różu lub zieleni, itp.), Co może dodatkowo poplamić białe buty. Bonusem jest to, że wiesz, że twój środek czyszczący jest delikatny, w końcu używasz go do mycia zębów.

Aby wyczyścić białe buty za pomocą pasty do zębów: użyj białej pasty do zębów i starej szczoteczki do zębów. Podobnie jak do czyszczenia białych butów za pomocą sody oczyszczonej, użyjesz pasty do zębów do brudnych butów, pracując okrężnymi ruchami. Po przyklejeniu pasty do tkaniny obuwia, pozostaw ją na około 10 minut. Użyj wilgotnego ręcznika, aby zetrzeć pastę do zębów z buta, w razie potrzeby powtórzyć proces.