Jak malować brwi – cieniami, kredką i pomadą [INSTRUKTAŻ]

624


Nie ma znaczenia, jak umiejętnie zostanie nałożony makijaż. Jeśli brwi wyglądają niechlujnie, są zbyt grube lub cienkie, mogą zepsuć całe wrażenie makijażu. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak malować brwi, aby je podkreślić i nadać atrakcyjny wygląd.

Jak malować brwi

Istnieje jedna bardzo ważna i niezwykle pomocna zasada przy malowaniu brwi, którą wykonasz w trzech prostych krokach.

Zasada ta decyduje o tym, gdzie będzie początek, ”zakręt” i „ogon” brwi. Tylko jeśli potrafisz prawidłowo określić te parametry, brwi będą wyglądać harmonijnie. Aby to zrobić, weź długi pędzel i wykonaj następujące kroki:

 1. Ustaw szczoteczkę równolegle do nosa – w najwyższym punkcie. Tam, gdzie przecina się z brwiami, powinien pojawić się ich początek.
 2. Zmień położenie pędzla: jeden koniec powinien przechodzić przez „skrzydło” nosa, a drugi przez źrenicę. Na szczycie pędzla, który przecina się z brwiami, powinno być ich zgięcie.
 3. Ponownie zmień położenie pędzla: jeden koniec powinien przechodzić przez „skrzydło” nosa, a drugi przez zewnętrzny kącik oka. Na szczycie pędzla, który krzyżuje się z brwiami, powinien znajdować się ich „ogon”.Jak malować brwi

Jak malować brwi cieniem

Aby uzyskać piękny makijaż, musisz znać wszystkie aspekty stosowania kosmetyków dekoracyjnych, w tym również stosować cienie do brwi, ponieważ dzięki ich pomocy możesz dopasować kształt łuków, rozjaśnić je, a oczy bardziej uwyraźnić i uatrakcyjnić. Poniżej przyjrzymy się, jak malować brwi cieniem i nadać im atrakcyjny kształt.

Jakie cienie wybrać w zależności od koloru włosów

Wszystko zależy od cech Twoich brwi. Jeśli są grube, wybierz cienie kolorystycznie jak najbliższe koloru Twoich włosów. Jeśli są rzadkie, sprawdź ogólne zasady podane poniżej:

 • Jeśli włosy są ciemne, odcień cieni powinien być o jeden lub dwa tony jaśniejszy.
 • Jeśli włosy są blond, powinno być przeciwnie, kilka tonów ciemniejszych.
 • Panie z rudymi włosami powinny zwracać uwagę na takie odcienie jak miedź lub terakota.

Jak malować brwi cieniem – krok po kroku

1. Użyj specjalnego grzebienia, który pomoże pięknie ułożyć włoski.

2. Weź miękki ołówek do brwi i uformuj linię. Lepiej rysować za pomocą pociągnięć niż pojedynczej linii ciągłej.

3. Umieść na pędzlu niewielką ilość cieni i pomaluj brwi. Kontroluj, czy brwi wyglądają naturalnie, czy nie są pokryte zbyt dużą ilością cieni. Jeśli tak, spróbuj usunąć nadmiar.
4. Popracuj jeszcze trochę ołówkiem, aby zarysować kontur. Weź wosk lub lakier do włosów i nałóż niewielką ilość. To pomoże utrwalić makijaż. Jak malować brwi1

Zobacz poniższy filmik i sprawdź, jak malować brwi cieniem

Jak malować brwi kredką

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest uzyskanie właściwego produktu do makijażu brwi. Wtedy można powiedzieć, że połowa pracy zostanie wykonana.
Podstawową zasadą jest wybór właściwego koloru kredki w zależności od koloru włosów. Zasada ta omawiała została powyżej.
Musisz zwrócić również uwagę na twardość kredki do brwi. Nie wybieraj miękkich środków. Kredka do brwi powinna być twarda. To jedyny sposób, by stworzyć grube i piękne brwi. Kup kredkę, którą można ostrzyć, a nie taką, która wychodzi automatycznie. I dobrze, jeśli kredka będzie miała na końcu szczoteczkę do czesania brwi. Tak więc, nabyłaś właściwe ”narzędzie”, a teraz nauczmy się, jak malować brwi kredką.

Jak malować brwi kredką – krok po kroku

 1. Używając specjalnej szczoteczki do brwi rozczesz włoski.
 2. Rysuj linie wzdłuż dolnej granicy brwi. Aby makijaż był symetryczny.
 3. Jeszcze raz przeczesz włoski, ale tym razem w dół. Narysuj kredką górną krawędź brwi.
 4. Lekko wypełnij luki między włoskami. Wynik powinien być jak najbardziej naturalny.
 5. Zaznacz miejsce pod brwi za pomocą korektora lub zakreślacza.
 6. Zastosuj żel do brwi, aby dodać blasku włoskom i utrwalić makijaż. Zrobione!Jak malować brwi3

Zobacz poniższy filmik i sprawdź, jak malować brwi kredką

Jak malować brwi pomadą

Do niedawna o koncepcji takiej jak pomada do brwi, branża kosmetyczna nie wiedziała. Mimo to pojawiła się wśród specjalistycznych ołówków, cieni i żeli. Jest to stosunkowo nowe ”narzędzie” do makijażu, które szybko zyskuje na popularności. Pomada jest w stanie nadać brwiom naturalny wyglądający kolor kolor i efektowny kształt. Dzięki niej Twoje brwi będą wyglądały tak dobrze, jak to tylko możliwe.

Jak malować brwi pomadą – krok po kroku

 1. Aby wykonać makijaż brwiowy za pomocą pomady, będziesz potrzebować najpierw cienkiego, ściętego, syntetycznego pędzla i czystej szczoteczki do brwi.
 2. Weź szczoteczkę i przeczesz włoski.
 3. Następnie postępuj zgodnie z krokami podobnymi do tych przy stosowaniu kredki do brwi.
 4. Narysuj linię wzdłuż dolnego konturu brwi (powinna ona podążać za jej kształtem).
 5. Następnie – na górze.
 6. Maluj środek brwi lekkimi pociągnięciami od dołu do góry i po skosie. Następnie ponownie lekko je przeczesz.
 7. Nie zapomnij wypełnić przestrzeni brwi na samym początku. Zrobione!Jak malować brwi4

Zobacz poniższy filmik i sprawdź, jak malować brwi pomadą